Як знайти роботу в Фінляндії в різних сферах (росіянам, українцям і ін іноземцям

Пошук роботи у Фінляндії: найдоступніші способи для іноземців

Рано чи пізно з пошуком роботи належить зіткнутися кожному іммігрантові. Робота є засобом переїзду для одних, і засобом існування для інших. Зорієнтуватися в новій країні буде, безумовно, складніше. Тому про те, де і як можна знайти роботу в Фінляндії розповість ця стаття.

Тимчасовий підробіток

Сезонні сільськогосподарські роботи. Фінляндія є аграрною країною і щороку приваблює робітників для збору врожаю. Велика частина цих робітників – іноземці. Тому, якщо Ви хочете просто заробити, не переїжджаючи жити в Фінляндію, то можна попрацювати тимчасово на сезонну роботу на полях. У великих кількостях вирощують ягоди, в основному полуницю і малину, а також горох, огірки. Збирають також гриби та лісові ягоди, які в літньо-осінній період дозрівають в диких умовах в лісах Фінляндії.

Працевлаштування на фермерських господарствах — один з найоптимальніших варіантів тимчасової роботи

Знайти пропозиції про тимчасове працевлаштування на фермерських господарствах можна самостійно в просторах інтернету, або через посередницькі фірми. У першому випадку Вам на допомогу – фінські сайти з працевлаштування, правда для пошуку оголошень і ведення переговорів, потрібно хоча б мінімально володіти фінською мовою. Другий варіант значно спрощує пошук і оформлення документів, але є платним. До того ж є ризик нарватися на шахраїв. Тому при виборі фірми-посередника керуйтеся відгуками знайомих або з інтернету. Бажано уникати фірм, які не можуть похвалитися вагомими рекомендаціями та успішним досвідом.

Щоб виїхати на сезонні роботи, достатньо туристичної візи і запрошення роботодавця. Але пам’ятайте, щоб перебувати тут більше трьох місяців доведеться оформляти дозвіл на проживання.

При виборі фермерського господарства будь-яким способом максимально уточнюйте усі нюанси – робочий графік, проживання, оплата харчування. Не погоджуйтеся ні в якому разі на роботу без оформлення трудового контракту. так як це єдиний документ, який захищає Ваші права в чужій країні.

Тимчасовий підробіток в місті. Крім сезонних сільськогосподарських робіт підробити можна в якості обслуговуючого персоналу. Наприклад, офіціантом в кафе або ресторані, доглядальницею, нянею, продавцем і т. п. Звичайно, ця праця не так шляхетний, але в окремих випадках дозволяє заробити нітрохи не гірше, ніж працюючи на кваліфікованої роботи. До того ж при графіку в неповний робочий день таку роботу можна використовувати як підробіток до основної роботи.

Пропозиції щодо пошуку тимчасової роботи потрібно шукати на дошках оголошень, газетах і на сайтах з працевлаштування. Гарною підмогою будуть чиїсь рекомендації. Якщо ж серед оголошень нічого підходящого для Вас немає, не впадайте у відчай, а розмістіть своє. Нерідко оголошення про пошук робочого персоналу можна побачити на самих закладах.

Деякі професії не вимагають наявності дозволу на роботу. Це інструктори, перекладачі, спортсмени, художники, збиральники врожаю, які приїжджають до Фінляндії на строк не більше трьох місяців і тимчасово працевлаштовуються. Також спеціального дозволу не потрібно оформляти морякам, робітником на судні і робочим субпідрядних організацій.

Короткий опис статті: робота в фінляндії Тимчасова і довгострокова робота в Фінляндії. Поради щодо пошуку роботи у Фінляндії.

Джерело: Як знайти роботу в Фінляндії в різних сферах (росіянам, українцям і ін іноземцям)