Робота в Фінляндії для росіян і українців в 2016 році

РОБОТА В ФІНЛЯНДІЇ БЕЗ ПОСЕРЕДНИКІВ

Працевлаштування у Фінляндії для росіян і українців — це, з одного боку, тимчасове робоче місце для поповнення сімейного бюджету, а з іншого — постійна робота з метою переїзду в Європу на ПМЖ. Благо в країні створені умови як для сезонних працівників, так і для кваліфікованих іноземних фахівців.

Фінляндія з 1995 року входить до складу Європейського союзу. Володіє вільною ринковою економікою і виробляє конкурентоспроможну продукцію. В структурі ВВП левову частку (близько 30% ) займає експорт, особливо у сфері технологій (мобільні телефони ) і просуванні стартапів в IT-секторі.

Внаслідок світової фінансової кризи 2008-2009 років в країні спостерігалися серйозні скорочення. До 2016 року ситуація покращилася, безробіття у Фінляндії близько 9%. А з урахуванням розвитку бізнес-сектору і вливання в економіку масштабних інвестицій кількість робочих місць тільки збільшуються. До того ж однією з найгостріших проблем в країні є старіння населення .

Однак це не означає, що іноземцю буде легко знайти роботу в Фінляндії. Особливо не володіючи місцевою мовою і без належної кваліфікації. Найбільше вакансій на фінському ринку праці в області медицини, фермерського господарства, будівництва та соціальній сфері. Але про все по порядку. Тема статті — робота в Фінляндії без посередників для громадян України, Росії та інших країн СНД в 2016 році.

Працевлаштування у Фінляндії

В останні роки Фінляндія стає все більш відкритою для робітників мігрантів з різних країн. Доказом тому служить приплив іноземців, більш ніж в два рази перевищує кількість виїжджаючих з країни фахівців.

Наприклад, за 2014-2015 роки робочі місця Фінляндії заповнили понад 30 тисяч осіб з-за кордону. До речі, росіяни посідають друге місце після естонців за чисельністю постійно проживають іммігрантів у цій країні.

Вимоги до іноземців для роботи у Фінляндії

Основною проблемою для громадян з держав, що не входять в ЄС при працевлаштуванні у Фінляндії, є необхідність отримання виду на проживання на цій основі. Причому робити це потрібно ще до приїзду в країну.

Для цього необхідно заздалегідь знайти роботодавця і отримати дозвіл від фінських властей. Заявка подається в Посольство Фінляндії в своїй країні або фінську поліцію. Більш детально про процедуру отримання виду на проживання у Фінляндії з працевлаштування читайте тут .

Як правило, дозвіл дає можливість працювати в певній сфері. Тобто у разі втрати робочого місця, можна підшукати вакансію за своєю спеціальністю в іншій компанії.

У той же час фінськими законами передбачені деякі види робіт (в основному короткострокових) та професій, які не вимагають оформлення виду на проживання. Достатньо наявності трудового договору або запрошення та візи для законного перебування у Фінляндії.

Робота і професії у Фінляндії не потребують отримання посвідки на проживання (до 90 днів ):

  • викладачі, перекладачі та спортивні судді;
  • митці, спортсмени та тренери;
  • робота у фермерському господарстві (збір фруктів, овочів, ягід);
  • наукові співробітники;
  • моряки;
  • організатори туристичних екскурсій.
  • Підтвердження кваліфікації. Для багатьох видів професійної діяльності у Фінляндії, що здійснюється іноземцями, фінськими законами передбачена процедура визнання кваліфікації та освіти. У деяких областях необхідно отримати спеціальний допуск або карту, для цього передбачені іспити і система тестування.

    Перелік регульованих професій і організацій, відповідальних за підтвердження можна знайти на офіційному сайті Національної ради Фінляндії з питань освіти.

  • Знання фінської мови. В принципі необов’язкова умова. Але для пошуку кваліфікованої високооплачуваної роботи це необхідно. Дуже часто місцева влада у співпраці з роботодавцями сприяють проходження іноземцем мовних курсів.

    За статистикою 6-місячних інтенсивних занять буває достатньо для зайняття вакансії, що не вимагає глибоких навичок розмовної мови. Володіння англійською тільки вітається. На сезонні види робіт у Фінляндії можна влаштуватися і без знання мови .

    Самостійний пошук роботи у Фінляндії

    Для українців, росіян та інших громадян, яким необхідно отримати спеціальний дозвіл, найбільш оптимальним варіантом є самостійний пошук роботи у Фінляндії без посередників з допомогою спеціальних ресурсів в інтернеті.

    Перш за все звертаємо увагу на офіційні сайти:

    Інтернет-портал Міністерства зайнятості та економіки Фінляндії. Універсальний ресурс з безліччю корисних сервісів як для шукачів роботи, так і роботодавців. Новачкам в питаннях працевлаштування у Фінляндії обов’язково потрібно почати пошук робочого місця з цього сайту. На майданчику є інформація про місцевих центрах зайнятості по всій країні. Підібрати конкретну вакансію можна на цій сторінці .

    офіційний сайт Європейського союзу EURES. Підходить тільки громадянам Єврозони. Ресурс пропонує масу інформації не тільки про працевлаштування, але і про всіх аспектах європейської житті.

    Далі переходимо до популярних сайтів з пошуку роботи у Фінляндії:

    фінською мовою:
    англійською мовою:
    Спеціалізовані сайти:

    • boyden.fi — посади керівників.
    • barona.fi — сфера IT, будівництво, охорона здоров’я, логістика, промисловість.
    • helsinki.fi — для студентів.

    Кадрові агентства:

    Для ефективного пошуку роботи у Фінляндії дуже важливий універсальний підхід. Іноді вакансії просто не з’являються на сайтах з працевлаштування. Тому по можливості потрібно використовувати всі доступні джерела інформації:

    1. Соціальні мережі і форуми.
    2. Газети і телебачення.
    3. Сайти фінських компаній та ярмарки вакансій.
    4. Оголошення на фінських вулицях і в будівлях установ.
    5. Спілкування з місцевими жителями.

    Головне не впадати у відчай, рано чи пізно робоче місце буде знайдено.

    Вакансії і зарплата у Фінляндії в 2016 році

    Такого поняття, як офіційна мінімальна зарплата, у Фінляндії не існує. Цей показник регулюється на місцевому рівні шляхом укладення колективних договорів між роботодавцями і профспілками. Середня зарплата у Фінляндії в 2016 році становить 3340 євро в місяць. один з найвищих показників в Європі.

    За даними управління статистики Фінляндії на початок 2016 року в країні близько21 тисячі відкритих вакансій. Більш активно приймає кандидатів південна частина країни, а найменш східна. Зрозуміло, в таких містах як Гельсінкі роботу знайти простіше, і зарплата вище.

    Серед доступних вакансій для іноземних працівників виділяються сфера послуг, будівництво та медицина. Трохи складніше, але реально працевлаштуватися соціальним працівникам, IT-фахівцям і інженерам.

    З-за нестачі кваліфікованих кадрів і загального старіння населення досвідченим фахівцям з-за кордону знайти роботу в цих областях цілком по силам. Рівень оплати праці досить різноманітний, залежить від компанії і регіону. В середньому 3000-4000 євро в місяць .

    На жаль, робота в Фінляндії для громадян країн СНД, особливо для українців, найчастіше асоціюється з лісовим та фермерським господарством. В основному це збирання врожаю у вигляді овочів, фруктів, грибів, полуниці та інших ягід.

    Таке працевлаштування не вимагає особливих знань фінської мови і носить сезонний характер. Вид на проживання отримувати не потрібно, а фінські роботодавця тільки раді приїзду дешевої робочої сили. Оплата праці погодинна або відрядна. Заробити тут можна 1000-1500 євро на місяць .

    Робоча віза до Фінляндії в 2016 році

    Для здійснення законної трудової діяльності громадян країн СНД необхідно отримати посвідку на проживання у Фінляндії. У разі позитивного рішення фінських властей одночасно з дозволом на роботу оформляється робоча віза до Фінляндії.

    Навіть для сезонних видів робіт, що не вимагають виду на проживання, отримання візи є обов’язковою умовою для в’їзду в країну. Документи подаються особисто в Консульство Фінляндії або спеціальні візові центри.

    Документи на робочу візу до Фінляндії

    1. Належним чином заповнена візова анкета англійською мовою. В анкету повинна бути вклеєна кольорова фотографія (47×36 мм), зроблена не пізніше ніж 6 місяців.
    2. Медична страховка, з повним покриттям, на суму не менше 30 тисяч євро.
    3. Копії всіх сторінок внутрішнього паспорта. Оригінал надається під час подачі документів.
    4. Закордонний паспорт, виданий не пізніше 10 років тому. Копії попередніх паспортів.
    5. Довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати за останні 6 місяців. Для безробітних документ, що підтверджує фінансову спроможність (виписка з банку).
    6. Лист від фінської роботодавця про прийняття на роботу іноземця.

    Документи повинні бути подані не пізніше 15 днів до передбачуваної поїздки, але не раніше, ніж за 90 днів. Послуги візових центрів становлять 25,8 євро. Термін видачі фінської робочої візи до двох тижнів.

    Короткий опис статті: робота в фінляндії Працевлаштування у Фінляндії для росіян і українців в 2016 році. Пошук роботи без посередників, наявні вакансії, рівень зарплат, документи на робочу візу до Фінляндії. Робота в Фінляндії, працевлаштування у Фінляндії, зарплати у Фінляндії, вакансії в Фінляндії, робоча віза до Фінляндії.

    Джерело: Робота в Фінляндії для росіян і українців в 2016 році