Пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини

Пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини

Винахід призначений для збору ягід, переважно чорниці та лохини і спрямоване на підвищення якості зібраних ягід. Пристрій для збору ягід включає збірну ємність з прикріпленою до її передньої частини Р-образною рукояткою 1 і робочим органом. Робочий орган складається з паралельно розташованих направляючих стрижнів 5 і сполучених з ними одним кінцем проміжних зігнутих стрижнів 9. Кінці кожної направляючої розташовані у збірної ємності. На задній стінці збірної ємності змонтована гребінка II. Проміжні стрижні складаються з двох рядів 8 паралельно розташованих дугоподібних, хвилястих стрижнів 9. Стрижні в кожній парі і пара стрижнів зміщені по висоті відносно один одного і прикріплені одним кінцем до передньої частини збірної ємності. 5 іл.

Винахід відноситься до лісового і сільського господарства і призначене для збору ягід, переважно чорниці та лохини.

Відомо пристрій для збору ягід, переважно журавлини, містить збірну ємність з ручкою, корпус з очесывающим пристосуванням у вигляді ряду паралельно розташованих зубів, передні кінці яких закріплені на поперечці, розташованою у верхній частині корпусу [1].

Недоліком цього пристрою є те, що при зборі м’які ягоди чорниці та лохини залишаються у збірної ємності і мнуться при наступному проході стебел з ягодами, або ж слід висипати ягоди з бункера, що знижує продуктивність праці збирача ягід.

Відомо пристрій для збору ягід, переважно журавлини, містить збірну ємність з ручкою, корпус з очесывающими пристроями у вигляді ряду паралельно розташованих зубів, передні кінці яких закріплені на поперечці, розташованою у верхній частині корпусу [2] — прототип.

Однак такий пристрій при зборі чорниці та лохини треба циклічно ставити вертикально для скочування ягід в бункер, щоб прибрати їх зі счесывающих стрижнів, так як вони будуть м’ятися наступним стеблом з ягодою, що знижує продуктивність праці збирача ягід.

Винахід спрямовано на збільшення продуктивності праці, зменшення пошкоджень ягідників і якісну очистку ягід від сміття безпосередньо при зборі, підвищення якості зібраних ягід.

Поставлена мета досягається тим, що пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини, забезпечено рукояткою, прикріпленою до збірної ємності, в якій кінці кожної направляючої розташовані у збірної ємності і утворюють нижню стінку, переходить по радіусу в стінки з паралельно розташованих додаткових стержнів, на задній стінці якій змонтована гребінка, при цьому проміжні стрижні складаються з двох рядів паралельно розташованих дугоподібних, хвилястих стрижнів, зміщених по висоті і між рядами відносно один одного і одним кінцем прикріплених до передньої частини збірної ємності, до якої закріплена подовжена Г-подібної форми рукоятка, причому після кожного ряду розташований обмежувач стебел у вигляді овалу, а верхня стінка збірної ємності виконана у вигляді прозорої кришки.

На фіг. 1 зображено пристрій, вид збоку; на фіг. 2 — вид зверху; на фіг. 3 — вигляд спереду; на фіг. 4 — вид ззаду; на фіг. 5 — в аксонометрії.

Пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини, складається з подовженої Г-подібної форми рукоятки 1, прикріпленою до збірної ємності 2, з заслінкою всередині 3, з верхньою стінкою у вигляді прозорої кришки на шарнірі 4, направляючих паралельних стрижнів 5, які переходять в збірну ємність і утворюють нижню стінку зі взъемом 6 по радіусу R і по радіусу R переходять у бічні стінки з додаткових паралельних стрижнів 7.

Робочий счесывающий орган складається з двох рядів 8 паралельно розташованих дугоподібних, хвилястих стрижнів 9, зміщених по висоті і між рядами відносно один одного і одним кінцем прикріплених до напрямних стержнів 5, а іншим кінцем до передньої частини збірної ємності 2. Після кожного ряду дугоподібних стрижнів 8 розташований овалообразный обмежувач стебел 10. До задньої стінки прикріплена гребінка 11.

Пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини, працює наступним чином.

Беруть за подовжену Г-подібної форми рукоятку 1 такої довжини, щоб вести пристрій крізь кущі з ягодами або стебла з ягодами не нахиляючись. Стебла з ягодами проходять між напрямними стрижнями 5 і ягоди заходять на паралельні хвилясті, дугоподібні стрижні 9 8 рядів, які за рахунок м’якої пружності в сторони пропускають стебла з ягодами, бруньки, пагони і за рахунок жорсткої протидії знімають ягоду. Хвиляста поверхня проміжних стрижнів не дає ягодам стискатися по дузі й за рахунок зміщення їх по висоті ягоди не скочуються по похилій, а падають між рядами 8 стрижнів 9, які зміщені між собою на напрямні стрижні 5 і скочуються за заслінку 3 в збірну ємність 2. Овалообразный обмежувач 10 не дає стебел з листям м’яти ягоду на напрямних стрижнях 5.

З допомогою підібраної по руці подовженою Г-подібної форми рукоятку крутять пристрій з ягодами навколо осі рукоятки з боку в бік, перекочуючи ягоду в збірної ємності 2 через взъем 6 по радіусу R в центрі нижньої стінки. За рахунок радіусу стінок і взъема 6 в нижній стінці ягоди перекочуються в один шар і сміття виходить крізь стрижні дна і стінок збірної ємності.

Відкривши прозору кришку 4 верхньої стінки, яка займає всю площу верхньої стінки збірної ємності 22, виймають залишився великий сміття рукою, не торкаючись ягід руками.

Окрему ягоду з гілочкою і листочком виймають зі збірної ємності і пропускають крізь гребінку 11, прикріплену у верхній частині задньої стінки, ягода відривається і падає назад в збірну ємність. При такій технології збору ягід все сміття очищається на місці збору, ягоди не вимагають додаткової перекочування, що підвищує якість продукції і збільшує продуктивність праці збирача ягід.

Пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини, що включає збірну ємність з прикріпленою до її передньої частини ручкою та робочим органом, що складається з паралельно розташованих направляючих і сполучених з ними одним кінцем проміжних зігнутих стрижнів, відмінне тим, що паралельно розташовані напрямні утворюють нижню стінку, а кінці кожної направляючої розташовані у збірної ємності, переходять по радіусу в одну із стінок з паралельно розташованих додаткових стержнів, на задній стінці збірної ємності змонтована гребінка, при цьому проміжні стрижні складаються з двох рядів паралельно розташованих дугоподібних, хвилястих стрижнів, стрижні в кожній парі і пара стрижнів зміщена по висоті відносно один одного і прикріплена одним кінцем до передньої частини збірної ємності, причому рукоятка виконана подовженою, Г-подібної форми, після кожного ряду розташований обмежувач стебел, а верхня стінка збірної ємності виконана у вигляді прозорої кришки.

Короткий опис статті: збір чорниці

Джерело: Пристрій для збору ягід, переважно чорниці та лохини