Навчальний Проект бізнес

26.11.07 ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ПРОЕКТУ «НАВЧАЛЬНИЙ БІЗНЕС»

Навчальний Проект бізнес
23-24 листопада в Петрозаводську підведені підсумки проекту «Навчальний бізнес». спрямованого на впровадження в Карелії нової технології навчання школярів інтернет-підприємництва. Проект фінансувався Фондом дітей та молоді Фінляндії і здійснювався Юніорським союзом «Дорога» спільно з НП «Центр техногенних мистецтв і ремесел» (Зеленоград). У підсумкових заходах проекту брав участь генеральний директор Центру С. В. Лянгасов.

23 листопада відбувся круглий стіл з учнями петрозаводских шкіл, що брали участь у проекті. Навчальний Проект бізнес
Шкільні команди розповіли про свої досягнення та проблеми, представили створені представництва на порталі міжсекторної взаємодії Uzel.org. С. В. Лянгасов провів майстер-клас з навчальним біржових торгів (конкурс компанії ФІНАМ ) і представив можливості ведення бізнесу на основі лингвотренажера En101. Старшокласники, які брали участь у проекті протягом року, отримали свідоцтва Дитячо-юнацького центру про освіту за програмою «Навчальний бізнес».

24 грудня керівники шкільних команд обговорили перспективи розвитку роботи з навчання школярів інтернет-підприємництва. Вирішено продовжити роботу, розпочату в рамках проекту «Навчальний бізнес», на постійній основі, а також приступити до розробки нового проекту, який дозволить впровадити нові методи.

26.09.07 Юніорський союз «Дорога» запрошує освітні установи включитися в проект «Навчальний бізнес»

Навчальний Проект бізнес
Юніорський союз «Дорога» запрошує освітні установи включитися в проект «Навчальний бізнес». До 15 жовтня в проект приймаються нові команди старшокласників (8-10 класи)!

Проект «Навчальний бізнес» здійснюється за підтримки Фонду дітей та молоді Фінляндії та Дитячо-юнацького центру міста Петрозаводська. Завдяки цій підтримці, навчання педагогів і дітей в рамках проекту здійснюється безкоштовно. Ключовим партнером з реалізації проекту є НП «Центр техногенних ремесел і мистецтв» (Москва) – розробник методики «Навчального бізнесу».

Під «навчальним бізнесом» розуміється такий бізнес, який дозволяє підліткам заробляти гроші під час навчання, але при цьому є безпечним: немає ризику втратити гроші, залізти в борги і т. п. На відміну від більшості існуючих методик бізнес-освіти, «навчальний бізнес» має чіткий і зрозумілий критерій успіху: чи навчився підліток заробляти гроші в сфері нових технологій. Методика «навчального бізнесу» успішно апробована в Москві і декількох регіонах Росії протягом 6 років. У Карелії методика впроваджується з січня 2007 року. За перші місяці проекту спробували себе в «навчальному бізнесі» команди освітніх установ 9 районів Карелії, всього близько 400 підлітків.

Проект побудований за принципом великий бізнес-гри. У грі беруть участь команди підлітків на чолі з педагогами-керівниками. Як правило, команда складається з 5-8 учнів. Команди працюють на базі наявних місць доступу до мережі Інтернет: шкільні комп’ютерні класи, центри відкритого доступу, домашні комп’ютери і т.п. В ході проекту команди поетапно проходять дистанційне навчання та виконання практичних завдань, поступово переходячи від навчальних завдань до виконання бізнес-завдань. У першій частині проекту підлітки отримують необхідні навички в сфері нових інформаційних спеціальностей, таких як веб-менеджер, веб-майстер, веб-дилер, веб-перекладач, веб-журналіст. У другій частині проекту команди починають практичну діяльність у сфері веб-підприємництва.

Перше завдання, яке отримають нові команди – створити веб-представництво своєї школи для одного з відвідуваних порталів у мережі Інтернет. Результат роботи буде оцінюватися по рейтингу відвідуваності створеного Інтернет-представництва. Другим завданням буде створення веб-представництва «підшефної організації» – це може бути дитячий садок, ветеранська організація і т. п. Головна задача 2 етапу – навчитися взаємодіяти зі сторонніми організаціями. Потім команди отримають першу бізнес-завдання – знайти зацікавлену фірму, створити для неї веб-представництво і отримати оплату за свою роботу.

протягом всього проекту команди будуть проходити дистанційне навчання, яке допоможе їм успішно виконати завдання. Центр техногенних ремесел і мистецтв (Москва) буде розсилати командам навчальні матеріали, а також проводити консультування дітей і тренерів команд через Інтернет (форум проекту).

Команди, які бажають взяти участь у проекті, повинні заявити про свою участь до 15 жовтня. Для цього педагогу-керівнику потрібно зв’язатися з координатором проекту Світланою Гладких по електронній пошті: edu-business@yandex.ru або по телефону +7-911-407-10-53.

Просимо школи допомогти підібрати зацікавлених педагогів, готових набрати хлопців і разом з ними включитися в проект.

Детальніше про проект можна дізнатися на сайті Юніорського союзу «Дорога»: http :// doroga. karelia. ua / biz / about. htm

Навчальний Проект бізнес
27.05.07 ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА ПРОЕКТОМ «НАВЧАЛЬНИЙ БІЗНЕС»

25 травня в адміністрації міста Петрозаводська відбудуться круглий стіл «Підсумки і перспективи розвитку інформаційних технологій бізнес-освіти школярів у рамках проекту «Навчальний бізнес». Старшокласники петрозаводских шкіл виступили з повідомленнями про досвід своєї участі в проекті «Навчальний бізнес». Близько 50 найбільш активних учасників проекту були відзначені подяками Управління освіти адміністрації міста та Юніорського союзу «Дорога». В роботі круглого столу взяли участь автори методики «Навчального бізнесу» — представники НП «Центр техногенних мистецтв і ремесел» (Москва) С. В. Лянгасов, В. о. Тарасов.

Проект «Навчальний бізнес» здійснюється в Республіці Карелія з січня місяця за фінансової підтримки Фонду дітей та молоді Фінляндії. Проект охопив 9 районів Карелії і близько 400 старшокласників, об’єднаних в 58 команд. Мета проекту — впровадити в Карелії нову методику навчання підлітків ведення бізнесу через Інтернет. На відміну від більшості існуючих методик бізнес-освіти, «навчальний бізнес» має чіткий і зрозумілий критерій успіху: чи навчився підліток заробляти гроші в сфері нових інформаційних технологій. Методика навчального бізнесу успішно апробована в Зеленограді протягом 6 років. Однак настільки масштабне впровадження методики у регіональну систему освіти відбувається вперше саме в Карелії.

Проект побудований за принципом великий бізнес-гри. У грі беруть участь команди підлітків на чолі з педагогами-консультантами. Кожен учасник вибрав для освоєння одну з нових інформаційних спеціальностей: веб-менеджер, веб-майстер, веб-журналіст, веб-дилер, веб-перекладач. Команди працюють на базі наявних точок доступу до мережі Інтернет. Переважно, це шкільні комп’ютерні класи. В ході проекту команди поетапно проходять дистанційне навчання і виконують практичні завдання.

За перші п’ять місяців проекту команди добилися значних результатів. На першому етапі проекту вони створили представництва своїх шкіл на порталі міжсекторної взаємодії Uzel.org. Школи зробили великий крок вперед в інформаційному супроводі своєї роботи. Лідером по відвідуваності представництва стала петрозаводская школа N 33 — вже зафіксовано понад 70 тисяч відвідувань. На другому етапі проекту команди створювали представництва підшефних організацій. Завдяки роботі команд, на порталі Uzel.org дитячі садки Петрозаводська вперше отримали свої представництва в Інтернеті.

Кожна команда просувається в проекті своїми темпами. Найбільш активні команди вже вийшли на третій етап проекту і виконують своє перше бізнес-завдання. Команди пропонують комерційним фірмам створити веб-представництва на порталі Uzel.org і отримують від них оплату за свою роботу. У травні в проекті було підписано два перших комерційних договору. Їх уклали команда SevenXP з петрозаводської школи N 2 та команда Green Dreams з олонецкой школи N 1. Команди успішно знайшли замовників і виконали для них створення представництв за оплату. Тим самим ці команди довели, що школярі можуть самостійно створювати собі робочі місця в сфері нових інформаційних технологій.

26 травня обговорення перспектив розвитку проекту продовжилося на робочому семінарі для педагогів, який відбувся в Дитячо-юнацькому центрі міста Петрозаводська. Очікується, що з вересня в проект зможуть увійти і новостворені команди.

7.05.07 Представництва підшефних організацій

На другому етапі проекту команди створювали представництва підшефних організацій. Багато команд ще продовжують виконувати цю роботу, але є й ті, хто впорався вчасно і вже перейшов на третій етап проекту — до виконання бізнес-завдання.

Список представництв підшефних організацій, створених учасниками проекту «Навчальний бізнес»:

Дитячий садок №91

Команда SevenXP, ЗОШ №2

МОУ Дитячий садок №25

МДОУ №22 «Яблунька»

Команда Вечірка, МОУ «Вечірня(змінна) загальноосвітня школа р. Кондопоги

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО – ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ «СТАЛКЕР»

Команда «Kosto-Business», р. Костомукша, ЗОШ №2 ім. Пушкіна

Салон краси «Relax»

Команда Respect, ЗОШ №33

19.03.07 Перші підсумки

Підбито перші підсумки роботи команд на 1 етапі проекту. Нагадаємо, перший етап називався «Виконання кваліфікації» і включав в себе освоєння командами базових навичок створення представництв на порталі Uzel.org. Ті команди, яким вдалося створити на порталі сторінки, що розповідають про свою школу та показати роботу над їх вдосконаленням, можна вважати виконали завдання 1 етапу проекту. Ці команди переводяться в «Першу лігу» і допускаються до другого етапу проекту. Список Першої ліги можна побачити по цьому посиланню. Кращі сторінки будуть названі пізніше.

Ті команди, які не створили свої сторінки, або створили, але не заявили своє авторство (тобто просто не підписали внизу сторінок назву своєї команди), переводяться у другу лігу. Як тільки ви будете готові здати створену сторінку — пишіть Сергію Івановичу Лянгасову. Після того, як робота буде вважатися виконаною, ваша команда буде переведена в Першу лігу. Список команд Другої ліги можна побачити по цьому посиланню .

1 6 .0 3 .07 Підводимо підсумки першого етапу проекту — конкурсу представництв шкіл на Uzel.org

15 березня завершився перший етап проекту. На цьому етапі команди створювали представництва своїх шкіл на порталі http://karelia.uzel.org

Для підведення підсумків просимо команди звірити інформацію про результати вашої роботи по цьому посиланню .

15.02.07 На сайті розміщені посилання на веб-представництва шкіл

У розділі «Список учасників» розміщені посилання на веб-представництва шкіл, створенням яких займаються команди на першому етапі проекту. За цими посиланнями можна легко побачити, як просувається робота щодо виконання першого завдання. Контрольний термін підбиття підсумків конкурсу на кращий веб-представництво школи — 15 березня.

12.02.07 На сайті розміщена освітня програма

Освітню програму керівники команд можуть завантажити по цьому посиланню. Цей документ необхідний деяким педагогам для правильного складання звітності.

11.02.07 Завершена реєстрація команд

10 лютого завершена реєстрація команд, що беруть участь у проекті. Список команд можна переглянути в розділі «Список учасників». У проект включилися 53 команди, у складі яких — 351 чоловік. Представлені міста Петрозаводськ, Костомукша і 7 районів Карелії: Сегежский, Беломорский, Кондопожський, Пудожский, Прионежский, Олонецкий, Sortavala.

Таким чином, організаційний етап проекту завершено. Нові команди прийматися в проект вже не будуть. Якщо у керівників, які беруть участь у проекті, виникне бажання включити в проект нових хлопців — їх можна буде приймати у вже існуючі команди: там, де кількість хлопців невелике — додавати, а там, де кількість вже достатня — приймати замість вибулих.

Зараз команди приступили до виконання першого завдання — створити представництво своєї школи на порталі http://karelia.uzel.org

05.02.07 Почалася публікація есе учасників проекту

У розділі «Есе» Ви можете познайомитися з деякими роботами учасників проекту, в яких вони відобразили свої уявлення про підприємництво.

30.01.07 Відкритий форум проекту

Для обговорення питань, пов’язаних з проектом «Навчальний бізнес», відкритий форум. Зараз триває реєстрація на форумі керівників команд. Незабаром розпочнеться реєстрація хлопців.

Минулі події

15.01.07 Починається реєстрація шкільних команд

Починається реєстрація команд, що беруть участь у проекті «Навчальний бізнес».

12-14 січня в Петрозаводську відбувся стартовий семінар проекту. Близько 40 керівників шкільних команд з Петрозаводська і 9 районів Карелії познайомилися з планом проекту і тепер починають набір хлопців, які хочуть навчитися заробляти гроші через Інтернет.

Першим ділом команді потрібно розподілити спеціальності. Одна людина буде вивчати максимум дві із запропонованих спеціальностей. Ви будете отримувати навчальні матеріали за цими спеціальностями по електронній пошті і використовувати нові знання у виконанні першого завдання. А першим завданням буде — створити представництво вашої школи на порталі http://karelia.uzel.org

Що ж потрібно зробити після того, як ви розподіліть між собою спеціальності? Кожному з вас потрібно завести свою електронну адресу. Необхідні дані потрібно внести у форму для реєстрації команди. Ваш керівник вишле цю форму організаторам, і після цього Вам прийдуть перші навчальні матеріали.

Шановні керівники! Бажаємо Вам успіхів у наборі хлопців і рішенні всіх організаційних питань. Нагадуємо, що ми чекаємо від Вас Ваші уточнені адреси електронної пошти.

Форму для реєстрації команди Ви можете відкрити тут. Будь ласка, надсилайте її не в тілі листа, а прикріпленим файлом формату Word .

Оновлений варіант інформаційної картки проекту розміщено в розділі «Про проект».

УВАГА! 10 ЛЮТОГО РЕЄСТРАЦІЯ КОМАНД ЗАВЕРШЕНА. НОВІ КОМАНДИ ПРИЙМАТИСЯ В ПРОЕКТ НЕ БУДУТЬ.

28.12.06 Готуємося до стартового семінару

Навчальний Проект бізнес
Стартовий семінар для керівників команд, що зареєструвалися у якості учасників проекту «Навчальний бізнес», відбудеться в Петрозаводську 12-14 січня. Семінар будуть проводити фахівці Центру техногенних мистецтв і ремесел (Москва).

План проведення семінару:

П’ятниця, 12 січня, 15.00 — 18.00, Адміністрація міста Петрозаводська (пр. Леніна, 2), ауд. 206. Презентація проекту за участю представників управління освіти, громадськості, представників шкіл, керівників дитячих команд. Запрошуються всі бажаючі.

Субота, 13 січня, 10.00 — 17.00, Дитячо-юнацький центр (вул. Петрова, 7-Б). Продовження роботи з керівниками дитячих команд.

Неділю, 14 січня, 10.00 — 16.00, Дитячо-юнацький центр (вул. Петрова, 7-Б). Продовження роботи з керівниками дитячих команд. Закриття семінару.

15.12.06 РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «НАВЧАЛЬНИЙ БІЗНЕС»

Юніорський союз «Дорога» приступив до виконання нового проекту, спрямованого на розвиток бізнес-освіти школярів. Проект «Навчальний бізнес» буде здійснюватися протягом одного року за підтримки Фонду дітей та молоді Фінляндії та Дитячо-юнацького центру міста Петрозаводська. Мета проекту – впровадження в Карелії нової методики навчання підлітків ведення бізнесу через Інтернет. Учасниками проекту зможуть стати команди освітніх закладів, молодіжних центрів та громадських організацій. Реєстрація учасників проекту вже оголошена і триватиме до кінця грудня. 12-14 січня в Петрозаводську відбудеться стартовий семінар проекту, який проведуть фахівці московського Центру техногенних ремесел і мистецтв – автори методики «Навчального бізнесу».

Під «навчальним бізнесом» розуміється такий бізнес, який дозволяє заробляти гроші під час навчання і «розподілитися» до кінця навчання у власний бізнес. Це визначення належить Олександру Богданову — президенту Міжнародної Академії інтернет-сервісів і продажів. Чинне законодавство дозволяє дітям, починаючи з 14 років, вести власну підприємницьку діяльність. Однак, такі приклади зустрічаються досить рідко. Програми бізнес-освіти для дітей в більшості випадків є суто теоретичними: прослухавши курс лекцій, діти не набувають практичних навичок ведення бізнесу. На відміну від більшості існуючих методик бізнес-освіти, «навчальний бізнес» має чіткий і зрозумілий критерій успіху: чи навчився підліток заробляти гроші в сфері нових технологій. Методика «Навчального бізнесу» успішно апробована в Москві і декількох регіонах Росії протягом 6 років.

Проект побудований за принципом великий бізнес-гри. У грі беруть участь команди підлітків на чолі з керівниками. Команди працюють на базі наявних місць доступу до мережі Інтернет: шкільні комп’ютерні класи, центри відкритого доступу, домашні комп’ютери і т. п. В ході проекту команди поетапно проходять навчання і виконання практичних завдань, поступово переходячи від навчальних завдань до виконання бізнес-завдань. У першій частині проекту підлітки отримують необхідні навички в сфері нових інформаційних спеціальностей, а у другій частині проекту вони починають практичну діяльність у сфері веб-підприємництва. Цей досвід дозволить їм продовжувати вести власний бізнес через Інтернет і після закінчення проекту.

Перше завдання, яке отримають команди – створити веб-представництво своєї школи для одного з відвідуваних сайтів в мережі Інтернет. Результат роботи буде оцінюватися по рейтингу відвідуваності створеного Інтернет-представництва. Карельські команди будуть змагатися не тільки один з одним, але і з аналогічними командами з інших регіонів.

Другим завданням буде створення веб-представництва «підшефної організації» — це може бути ветеранська організація, дитячий сад і т.п. Головна задача 2 етапу – навчитися взаємодіяти зі сторонніми організаціями.

Потім команди отримають першу бізнес-завдання – знайти зацікавлену фірму, створити для неї веб-представництво і отримати оплату за свою роботу.

І, нарешті, з вересня 2007 року команди почнуть працювати у форматі «Дитячого акціонерного товариства». Команда вибирає президента, «приймає на роботу» менеджера, веб-майстри та інших працівників, складає бізнес-план, прагне його здійснити і заробити найбільшу кількість грошей. Спосіб заробітку – створення максимальної кількості веб-представництв фірм. Практика показує, що за місяць дитяча команда здатна створити до двадцяти веб-представництв.

протягом всього проекту команди будуть проходити дистанційне навчання, яке допоможе їм успішно виконати завдання. Центр техногенних ремесел і мистецтв (Москва) буде розсилати командам навчальні матеріали, а також проводити консультування дітей і тренерів команд через Інтернет. Хлопці пройдуть навчання за темами: «Веб-майстер», «Веб-журналіст», «Веб-дилер», «Веб-менеджер». Керівники пройдуть навчання за темами: «Нові інформаційні технології та методика залучення школярів в інформаційну діяльність», «Психологічні тренінги», «Тренінги по метаобразованию», «Тренінги з теорії продажів», «Тренінги з ведення переговорів».

Насамперед, проект націлений на залучення дітей, які перебувають у важкій життєвій ситуації. Це діти з малозабезпечених сімей, молоді інваліди, важкі підлітки, молодь з іншими соціальними проблемами. Проект відкритий для участі благополучних підлітків.

Школи і організації, які бажають взяти участь у проекті, повинні зареєструватися протягом грудня. Для цього потрібно зв’язатися з організаторами проекту по електронній пошті: edu-business@yandex.ru Після реєстрації керівники команд будуть запрошені на стартовий семінар проекту, який відбудеться 12-14 січня в Петрозаводську. Витрати на проїзд та проживання учасників з районів Республіки будуть оплачені з коштів проекту.

Короткий опис статті: робота в фінляндії

Джерело: Проект «Навчальний бізнес»