Карельський блогер потрапив під суд за фото з Фінляндії та України . Чорниця

Карельський блогер потрапив під суд за фото з Фінляндії і України

Напередодні Дня народної єдності в Петрозаводська відбувся суд над відомим карельським блогером, письменником і журналістом Вадимом Штепой. З позовом про притягнення його до адміністративної відповідальності у міський суд звернувся Центр з протидії екстремізму МВС Карелії, співробітники якого вважали, що своїми публікаціями в соціальних мережах блогер порушив федеральні закони, що забороняють використання в будь-якій формі нацистської символіки, а також публічне демонстрування символіки екстремістських організацій.

«Мені ставиться в провину, зокрема, публікація фотографії з поїздки у Фінляндію, на якій зображений фінська танк часів війни зі свастикою. Але таких знімків зі свастикою у туристів, які бувають у Фінляндії або Таїланді, безліч, і нікому не приходить в голову вважати це пропагандою фашизму, — розповів Вадим Штепа «Чорниці» перед початком судового засідання. – Після того, як я з’їздив на Україну, де знайомився з тим, як проходили вибори, написав свої враження про поїздку і в якості ілюстрації опублікував фото з візиткою лідера «Правого сектора» (забороненої в Росії організації – прим.ред.) Дмитра Яроша, який брав участь у цих виборах. В Центрі «Е» МВС Карелії цей знімок вважали пропагандою «Правого сектора», хоча я нікого ні до чого не закликав. Крім того, в іншій публікації я порівнював історичний карельський прапор з прапором «Правого сектора», і цю картинку теж порахували екстремістської».

Bezmaksas

За словами блогера, про намір співробітників карельської поліції притягнути його до адміністративної відповідальності він дізнався напередодні судового засідання. Штепу викликали в Центр «Е», де показали порушену стосовно блогера справу.

«Я думаю, що ці картинки – повна нісенітниця. Комусь просто не подобаються мої публікації в різних виданнях, але оскільки до них причепитися складно – вони витримані в рамках закону, то співробітникам правоохоронних органів довелося шукати інші можливості мене покарати, — заявив Вадим Штепа. – Я збираюся в суді показати лист Роскомнадзора, в якому роз’яснюється різниця між пропагандою нацистської символіки та її якийсь демонстрацією. Тому що якщо ми приравняем демонстрацію до пропаганди, то нам доведеться забороняти майже всі радянські і російські фільми про війну».

Однак міський суд Петрозаводська не погодився з цими доводами карельського блогера і встав на бік співробітників правоохоронних органів. Вадиму Штепі призначений штраф у розмірі тисячі рублів.

Короткий опис статті: збір чорниці у фінляндії

Джерело: Карельський блогер потрапив під суд за фото з Фінляндії та України | Чорниця