Фіни бють брусничні рекорди : Спорт Newsland коментарі, дискусії та обговорення новини.

Фіни б’ють брусничні рекорди

Фіни бють брусничні рекорди : Спорт Newsland коментарі, дискусії та обговорення новини.

Новий світовий рекорд зі збору брусниці встановлений на минулому в минулі вихідні в містечку Суомуссалмі на півночі Фінляндії 13-му чемпіонаті світу зі збору брусниці. Переможці – чоловіча команда із трьох місцевих жителів – зуміли всього за годину зібрати 45,5 кг ягід. Встановлено також і особистий світовий рекорд: мешканець Суомуссалмі зібрав за годину 30 кг ягід, повідомили корр. ИТАР-ТАСС в оргкомітеті чемпіонату. Колишній рекорд, встановлений у 2003 році, становив 27,9 кг (близько 6 відер брусниці).

Ягідний чемпіонат пройшов в Суомуссалмі вже в 13-й раз. Вперше такі змагання відбулися в 1998 році і з тих пір завоювали неабияку популярність у любителів збору брусниці. Участь в іграх безкоштовне, вийти на старт з відром і спеціальним совочком для збору ягід може будь-хто, однак робити це потрібно в складі команди з трьох чоловік. Окремо змагаються чоловічі, жіночі та дитячі команди. Ручний збір ягід заборонено, всі учасники забезпечуються цебрами для збору ягід, совок потрібно мати власний. Час збору – одну годину, переможцем визнається команда, яка зібрала більше всіх.

Переможці отримують не тільки свій урожай, але і скромні грошові призи: капітан команди, або перший збирач, – премію 200 євро, другий складальник – 160 євро, третій складальник – 100 євро. Строгих вимог до зібраних ягід не пред’являється, присутність окремих брусничних листочків допускається, тим більше що, збираючи з допомогою совка, людина практично не може уникнути попадання листя, проте відра з наявністю шишок, гілок та інших природних матеріалів, здатних помітно збільшити вага зібраного, журі не розглядаються.

Метою чемпіонату його організатори називають пропаганду здорового способу життя і збільшення популярності лісових ягід як цінною складовою раціону. За даними компанії «Арктисет аромит», разом з муніципалітетом Суомуссалмі виступає організатором, в даний час середньостатистичний фін з’їдає за рік близько 8 кг ягід. Організатори ігор вважають таку дозу недостатньою, оскільки лісові ягоди багаті вітамінами, мінералами і мікроелементами, а також поліфенолами, необхідними для здоров’я людини.

Всього в фінських лісах і болотах налічується близько 50 видів дикорослих ягід, з яких 37 є їстівними, а 20 підходять для збору, зберігання і використання в кулінарії. Найбільш відомими і комерційно цінними вважаються брусниця, чорниця, малина, морошка, журавлина, обліпиха і вороніка. Щорічний врожай ягід у Фінляндії оцінюється більш ніж в 500 млн кг, причому, як вважають фахівці «Арктисет аромит», люди використовують лише незначну його частину, наприклад, брусницю і чорницю любителі «ягідної полювання» вибирають з лісів лише на рівні 3 – 10%.

Короткий опис статті: збір брусниці у фінляндії Новини в Росії і в світі інформаційно-дискусійному порталі Newsland. Новини, думки, аналітика, публіцистика. Newsland, новини, свіжі новини, Фіни б’ють брусничні рекорди

Джерело: Фіни б’ють брусничні рекорди : Спорт Newsland – коментарі, дискусії та обговорення новини.