Чорничний рай або там, де росте чорниця.

Чорничний рай або там, де росте чорниця.

Категорії:

автор: Машкович Дмитро

Чорничний рай або там, де росте чорниця.

Місця де росте чорниця не назвеш безлюдними. То тут, То там, ні-ні, та й зачепишся поглядом за зігнуту спину мисливця за ягодами або за світлу косинку, що проходить на віддалі, збирачки, яка, як і багато хто зараз, прийшла в ліс на збір чорниці. Чорничне час настав, панове! Є чудовий привід відкласти всі свої «невідкладні» справи, зібрати друзів і знайомих, дітей в оберемок, і відправитися в ліс.

перший мій візит на чорницю — був, по суті, розвідкою. Я насамперед хотів зробити фото чорниці. ну і зібрати трохи, якщо пощастить з місцем. Вирушаючи в дорогу, я знав з розповідей, що чорниця в лісі є, так і стихійні продавці лісової ягоди по узбіччях дороги підтверджували це, але я й уявити не міг, що її СТІЛЬКИ!

З серйозного обладнання для збору чорниці у мене з собою були тільки сумка з фотоапаратом, та парочка майонезних відерець. Наскільки несерйозною була моя підготовка з цього походу, я зрозумів, як тільки ввійшов у ліс. Ні-ні, в сенсі наявності фотоапарата — тут я вгадав на всі 100; знав, куди їду, так і звичка тягати з собою скрізь і всюди камеру тільки зміцнювалася з часом. А ось з ємностями під ягоду промашка вийшла ужастная… Через годину чорницю просто нікуди було збирати.

Розуміючи, що поліетиленовий пакет погана заміна цеберку, я все частіше став відволікатися на фотографування місцевих красот. Всі фото чорниці та її сусідів по галявинах я зробив саме в той, перший день. А були ще другий, і третій, коли я виявив завзятість і наполегливість при збір чорниці. і набрав повну 10-ти літрове відерце.

Трошки розповім про ліс, де росте чорниця. В моєму випадку — це відроджується після великої пожежі смужка лісу поблизу Самотовино Сергієво-Посадського району. Це всього в декількох кілометрах від всесвітньовідомої Журавлиному Батьківщини. Інформацію про неї Ви можете знайти в інтернеті, а я планую організувати туди поїздку. Само собою, з обов’язковим фотозвітом і розповіддю про поїздку. Підпишіться на оновлення сайту. Ви не пропустите її публікацію.

Правий був, що зустрівся мені на третій день збору чорниці, місцевий житель, ця смужка лісу, затиснута між полями — унікальна. В одному місці тут росте чорниця, лохина, ожина, брусниця, дика малина. У грибну пору в достатку зустрічаються благородні гриби. білі, підосичники (красноголовики), підберезники, а також лисички та інші пластнинчатые. Ліс не засмічений дрібної порослю, що дозволяє розвиватися чорнично-брусничним плантаціям. Повірте, інакше і не назвеш цей килим, суцільно вистелену лісовими ягодами.

Зараз чорниця вже починає потроху відходити. Висить на гілках спелее стиглої. І на зміну їй, буквально, наступаючи на п’яти, починає визрівати брусниця.

Кілька порад Вам перш, ніж поїдете в ліс. У будь-який ліс. Не важливо в якій. Скрізь умови приблизно однакові: можлива вогкість під ногами і на гілках дерев, і тому гумові чоботи бажані; кровоссальні комахи: комарі (мене, непідготовленого, поїли нещадно), гедзі і кліщі — подбайте про свого захисту від них: креми, спреї і обов’язково головні убори, на випадок раптового дощику — плащі, накидки ( з парасолькою по лісі не ходять, хоча я спостерігав подібні випадки )))

І в ув’язненні трохи про користь збору чорниці. Це насамперед чудове подорож! Уявляєте, усією своєю сім’єю і в ліс, та ще і ягід наберете! Здорово? Здорово! Сама чорниця, як відомо нам всім з реклами і ЗМІ вельми корисна для здоров’я очей і зміцнення зору взагалі, завдяки сприянню оновлення сітківки. Але це не найважливіше корисну дію чорниці на організм людини.

Сприятливу дію на травну систему, зниження цукру в крові, стимуляція підшлункової залози, зниження ризику серцево-судинних захворювань, зниження згортання крові, благотворну дію при запаленнях сечостатевої системи, нирок і сечокам’яної хвороби, активне перешкоджання старіння — ось самі основні, але далеко не всі корисні впливу цієї диво-ягоди.

На Русі, чорниця завжди була улюбленим лікувальним засобом шаманів та знахарів. Вони вважали її «чудодійної» ягодою. Як казала одна сибірська знахарка: «Черниця убезпечує від всяких хвороб, від живота хвороба відводить, печінка з нирками лікує, голову ясною робить, та чистить кров». Краще і не скажеш.

А чи знаєте Ви якусь смакоту можна приготувати з чорниці. Я вже не кажу про вареньи і компотах. А випічка? М-М-м-м! Це просто чудово! Уявіть собі: після приємного і захоплюючого походу в ліс, повернутися додому і приготувати пиріг з чорницею, а ввечері, коли опустяться сутінки, сісти всім разом пити чай з чорничним пирогом, згадуючи всі події гарного дня і переглядаючи фото.

Короткий опис статті: збір чорниці

Джерело: Чорничний рай або там, де росте чорниця.