4 Тисячі грн на черешні, 5 тисяч на полуницях, як платять сезонним робітникам

4 тисячі грн на черешні, 5 тисяч на полуниці — як платять сезонним робітникам

4 Тисячі грн на черешні, 5 тисяч на полуницях, як платять сезонним робітникам
Кількість сезонних вакансій в Україні зросла на 20%. І поки ресторани шукають офіціантів, а готелі — покоївок, аграріям потрібні збиральники врожаю.

Знайти сезонну підробіток досить просто. Правда, добре платити готові не всі, пише ubr.ua.

Навесні з’явилося багато роботи у садівників. Різноробочих в сади та садові центри запрошують на 2-4 тис. грн. в місяць, але подекуди обіцяють платити і 7 тисяч грн. Деякі роботодавці шукають робітників до початку літа, а деякі — аж до листопада.

Наприклад, збирачам черешні в Мелітополі обіцяють від 150 грн в день — залежно від виробітку.

Зарплати на зборі полуниці в Україні також стартують від 150 грн в день і зазвичай доходять до 300 гривень, кажуть робітники.

Багато тимчасових вакансій у квіткарів — потрібні продавці рослин і помічники озеленювачів. Зайнятість обіцяють до середини червня. Доведеться робити всю чорну роботу — від миття брудних садових інструментів до догляду за рослинами. А заробити можна від 100 до 200 грн в день.

Тим часом у Європі потрібні збирачі ягід і овочів. Наприклад, у Польщі можна збирати чорницю, салат або полуницю. Умови роботи — не найпростіші.

4 Тисячі грн на черешні, 5 тисяч на полуницях, як платять сезонним робітникам

«Якщо говорити про збір полуниці, працювати доводиться під спекотним сонцем, у середньому за день потрібно збирати 40 козуби, графік роботи з 5:00 до 12:00. Харчування за свій рахунок, а житло надає роботодавець. За одну зміну в середньому можна заробити 450 грн», — розповідає HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Тим, хто не звик до спеки, можна їхати, наприклад, у Швеції. За один кілограм зібраних грибів або ягід там платять від €2 €12.

Ще можна поїхати в Фінляндію на збір лісових ягід — чорниці, брусниці, морошки, полуниці. Крім того, в цю країну запрошують збирати картоплю.

В Норвегії найчастіше потрібні сезонні працівники на ферми. Іспанії теж потрібні помічники для збору оливок, апельсинів, помідорів, полуниці, винограду. У Нідерландах потрібні працівники в теплиці та на тваринницькі ферми.

Короткий опис статті: збір брусниці у фінляндії Аграрні компанії шукають робітників на сезон і пропонують навіть великі зарплати робота, робітник, сезонна, ферма, полуниця, черешня, сад, Україна

Джерело: 4 тисячі грн на черешні, 5 тисяч на полуниці — як платять сезонним робітникам